17.11. zatvorené, 23.12.2022-1.1.2023 zatvorené

Cybex Sirona SX2 i-Size Soho Grey

Kód: 521003079
€439,95
Na predobjednávku (dostupné 11/22)

Detailné informácie

Podrobný popis

Otočná 360°

- UN R129/03
- 61 - 105 cm (od 45 cm s novorodeneckou vložkou)
- od 3 mesiacov až do cca 4 rokov (od narodenia s novorodeneckou vložkou)
- hmotnosť dieťaťa max. 18 kg

Základné informácie:
- D 710 mm / Š 490 mm / V 680 mm
- hmotnosť: 14,1 kg
- dostupné aj so sponou SENSORSAFE

CYBEX Sirona SX2 i-Size splňuje nové európske požiadavky a predpisy pre detské autosedačky ECE R129. Tento nový "i-Size" štandard mimo iného určuje, že deti do 15 mesiacov MUSIA cestovať v pozícii proti smeru jazdy, ktorú mnohí experti (napr. organizácia ADAC, Stiftung Warentest) považujú za najbezpečnejší spôsob prepravy detí.

CYBEX VŠAK ODPORÚČA, ABY DETI CESTOVALI V SIRONE PROTI SMERU JAZDY CO NAJDLHŠIE.

• lekári, výskumníci nehôd, spotrebiteľské a zdravotné organizácie odporúčajú prepravu kojencov a batoliat na detských sedačkách chrbtom k smeru jazdy čo najdlhšie, najmenej však do 4 rokov.

• pokiaľ dieťa cestuje chrbtom k smeru jazdy, sú sily nárazu rozložené rovnomerne na veľkú plochu škrupiny autosedačky. Namáhanie krku, hlavy a hrudníku je výrazne znížené a výrazne je tak redukované riziko zranenia v zrovnaní so autosedačkou smerujúcou po smere jazdy.

V bezpečnejšej pozícii proti smeru jazdy je možné ju použiť od narodenia (s vložkou) až do 105 cm výšky dieťaťa a od 76 cm a 16 mesiacov aj v pozícii po smere jazdy. Kým 12 pozícií výškovo nastaviteľná opierka hlavy poskytuje dodatočnú ochranu pre dieťa každého veku, pokročilá lineárna ochrana proti bočnému nárazu je pripravená k použitiu od začiatku, nie je nutná žiadna ďalšia inštalácia. V kombinácii so škrupinou absorbujúcou energiu, ktorá je navrhnutá tak, aby sa ohýbala pri náraze dokáže znížiť silu bočného nárazu približne o 25%.


Hlavné vlastnosti a výhody:

- ER-Tech (Energy Reduction Technology): Znižuje zaťaženie krku dieťaťa pri čelnom náraze (v pozícii po smere jazdy) približne o 20%.

- do 12 pozícií výškovo nastaviteľná opierka hlavy s integrovaným vedením pásov. Výborná ochrana pre dieťa každého veku.

- jednoduchý nástup a výstup: Vďaka šikovným držiakom pásov je ukladanie a vyberanie dieťaťa z autosedačky veľmi ľahké.

- integrovaný LSP systém: Integrované protektory lineárnej ochrany pri bočnom náraze (L.S.P. System) možno vyklopiť na strane dverí vo vozidle a vo veľmi skorej fáze znižujú silu nárazu z boku. Integrovaný systém lineárnej ochrany pri bočnom náraze (L.S.P. System) detskej autosedačky CYBEX Sirona SX2 i-Size (v pozícii po i proti smeru jazdy) zvyšuje úroveň bezpečia pri náraze z boku. L.S.P. systém možno vyklopiť a v kombinácii s protektormi hlavy a ramien znižuje silu bočného nárazu.

- polohovanie jednou rukou: Pre ideálne nastavenie polohy sedu či ľahu (5 pozícií v protismere, 3 pozície po smere jazdy).

- jednoduchá inštalácia pomocou systému Isofix vám umožňuje jednoduché zabezpečenie autosedačky v pozícii po i proti smeru jazdy a zaručuje zvýšenú bezpečnosť. Sirona SX2 i-Size je zaistená pomocou systému ISOFIX vo vozidle bez nutnosti ďalšieho pripevňovania. Indikátor inštalácie navyše napomáha zabrániť nesprávnemu použitiu.

Doplnky k dokúpeniu:

- novorodenecká farba v dvoch farbách
- letný poťah v troch farbách
- držiak nápojov
- ISOFIX navádzacie plasty 

Overte si kompatibilitu vo vozidle tu: https://cybex-online.com/cs-cz/car-seats/sironam2isize/more-info/169

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: